Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

College stelt de raad voor verhuizing van De Vrije Tuinder niet meer te faciliteren

Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor niet meer mee te werken aan de verhuizing van vereniging De Vrije Tuinder van de Reeweg Zuid naar de Domela Nieuwenhuisweg. De gemeenteraad heeft voor de verhuizing en inpassing in de omgeving in 2018 een maximum bedrag van 260.000 euro beschikbaar gesteld. Het college gaat na akkoord van de gemeenteraad graag met alle Dordtse tuindersverenigingen in gesprek over hoe de door de gemeenteraad beschikbaar gestelde middelen het beste kunnen worden ingezet voor initiatieven van tuinders in Dordrecht.

Vereniging De Vrije Tuinder zet bij verhuizing het eigen vermogen in voor de aanschaf van een cabin-unit als verenigingsgebouw en zeecontainers voor opslag. Hierdoor ontbreekt het de vereniging aan middelen om de werkzaamheden te verrichten die nodig zijn om te kunnen tuinieren en heeft de vereniging geen buffer om (exploitatie)tekorten op te vangen.

Groeiambitie
Dordrecht heeft een forse groeiambitie. Het terrein Reeweg Zuid wordt in de toekomst gebruikt als bouwlocatie. Vereniging De Vrije Tuinder heeft vele jaren gebruik mogen maken van deze locatie. Wethouder Marco Stam: ‘Zolang nog niet wordt gebouwd, is het prachtig dat initiatieven als De Vrije Tuinder de ruimte krijgen om de grond tijdelijk te gebruiken. Nu de plannen voor nieuwbouw op die locatie verder gevorderd zijn, moet de vereniging op zoek naar een andere locatie’. Al geruime tijd is de gemeente met vereniging De Vrije Tuinder in gesprek over de verhuizing van de vereniging naar de Domela Nieuwenhuisweg. De gemeenteraad heeft hier 260.000 euro voor beschikbaar gesteld.

Niet verantwoord
De wensen van de tuinders kunnen echter niet binnen het door de gemeenteraad maximaal vastgestelde bedrag gerealiseerd worden. Het college vindt het niet verantwoord de gemeenteraad om nog meer financiële middelen te vragen voor de verhuizing. Wethouder Stam: ‘Het college ziet de waarde van de tuinders in maar een investering van bijna 5000 euro per tuinder tegenover een jaarlijkse huur van 100 euro is al buiten gewoon fors.’ Daarnaast zou de gemeente jaarlijks een bijdrage aan de exploitatie moeten leveren.

Het college stelt de gemeenteraad voor niet meer mee te werken aan de verhuizing en het tijdelijke contract, dat loopt tot december 2019, niet te vernieuwen.

Kijk voor meer informatie op http://www.dordrecht.nl/pls/idad/!mozEgemmbScherm1.toonDossier?F_DOS_VOLGNR=2418217&F_HEADTITLE=Al%20dan%20niet%20overgaan%20tot%20verhuizing%20van%20De%20Vrije%20Tuinder&F_DOSSIERTYPE=Raadsvoorstel

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Feestelijke intocht met twee pakjesboten, vrolijke stoet en verrassingen

DORDRECHT – Het is weer zover: Sinterklaas en zijn Pieten zetten dit jaar feestelijk voet aan wal in Dordrecht. En niet zomaar! De stad Dordrecht wordt steeds groter, en daarom arriveert de Goedheiligman dit keer met twee pakjesboten, vol met ruim honderd Pieten en natuurlijk cadeautjes. Dat belooft extra spektakel in de haven en dubbel zoveel feest voor jong en oud. ( Foto: Stolk Fotografie )

Actueel

Verduurzaming Vorrinklaan in kleurrijk jasje: leerlingen sieren bouwplaats met vrolijke doeken

DORDRECHT – Het woongebouw aan de Vorrinklaan in de Dordtse wijk Crabbehof onderging een flinke duurzame metamorfose. De 70 appartementen van woningcorporatie Trivire werden voorbereid op een energiezuinige toekomst. Voor de renovatie werkte Trivire samen met VORM Renovatie. Op vrijdag 17 oktober werd deze samenwerking officieel bekrachtigd. Marcel Korthorst, bestuurder van Trivire, en Timo Stoopman, directeur bestaand vastgoed van VORM, zetten hun handtekening tijdens een feestelijk moment op het schoolplein van de nabijgelegen John F. Kennedyschool. ( Foto: Kelly Megens )

112-nieuws

Achtervolging door Crabbehof: politie zet helikopter in, één verdachte opgepakt

DORDRECHT – In de Dordtse wijk Crabbehof heeft de politie donderdagmiddag een achtervolging ingezet nadat een auto tot stilstand werd gebracht en de inzittenden op de vlucht sloegen. Meerdere politie-eenheden en een helikopter werden ingezet om de verdachten op te sporen. ( Foto’s: Stolk Fotografie )