Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Stem op uw favoriete kandidaat voor de Dordtse Vrijwilligersprijs 2016

Afgelopen weken hebben inwoners 48 instellingen, organisaties en groepen aangemeld voor de Dordtse Vrijwilligersprijs 2016. Hieruit kiest een selectiecommissie vier kandidaten voor de prijs. De vijfde kandidaat mag u kiezen. Via deze linkkunt u tot 23 november uw stem uitbrengen op een van de aangemelde instellingen, organisaties en groepen

Uit de vijf genomineerde kandidaten kiest een deskundige jury drie winnaars. Er zijn drie prijzen te winnen: 2000 euro (hoofdprijs), 1000 euro (voor de tweede plaats) en 500 euro (voor de derde plaats). Woensdag 7 december reikt wethouder Karin Lambrechts de prijzen uit  in Schouwburg Kunstmin. Direct na de uitreiking is er een groot feest voor alle Dordtse vrijwilligers. Meer informatie over de Dordtse Vrijwilligersprijs 2016 vindt u op www.dordrecht.nl/vrijwilligersprijs.

 

Bron: gemeente Dordrecht

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

VIDEO: Dordt Schoon van start gegaan

DORDRECHT – De aftrap van de actieweek Dordt Schoon vond zaterdag plaats. Onder meer in Crabbehof, bij de tiny houses, werd door vrijwilligers zwerfafval opgeruimd. Wethouder Merx bracht een bezoek aan de opruimactie, georganiseerd door Wijk voor Wijk en Speelotheek Pip en Zo. Na afloop bedankte hij alle deelnemers en nam de zakken met afval in ontvangst. Dat waren er heel wat. Nog de hele week, tot en met 24 maart, vinden er (schoonmaak)activiteiten plaats in het kader van Dordt Schoon. Het programma is hier te vinden.

Actueel

Nieuw hoofdstuk voor de bibliotheek

Wie avonturen wil beleven, hoeft niet op het vliegtuig te stappen. Unieke belevenissen zijn dichterbij dan je denkt. In de bibliotheek natuurlijk! Daar staan kasten vol boeken die de lezers uitnodigen om nieuwe werelden binnen te treden. Maar de bieb is zoveel meer dan een uitleencentrum van schrijversgedachtegoed. Het is een informatiepunt en bovenal een ontmoetingsplek voor bewoners in de wijk. Zo ook de vestiging van de Bibliotheek AanZet in Dordt West, te vinden in trefpunt De Nieuwe Stoof, dat lekker leesvoer en leuke activiteiten biedt én bijzondere ontwikkelingen doormaakt. Viona Versluis vertelt er meer over.

Actueel

Zestig boetes voor verkeersovertredingen

Bij verschillende verkeerscontroles op meerdere plekken op het Eiland van Dordrecht heeft de politie gisteren, donderdag 5 januari bijna zestig keer proces verbaal opgemaakt.